Czy “detoks dieta” działa?

cytryna-i-pigulki

Detoksykacja może pomóc Ci w odchudzaniu, więc to naturalne, że wielu sprzedawców twierdzi, że to właśnie ich “Dieta Detoks” jest tym, czego potrzebujesz, aby przywrócić dobry stan zdrowia i zrzucić zbędne kilogramy. Jeśli spędziłaś już trochę czasu poszukując informacji na temat detoksykacji, to prawdopodobnie przytłacza Cię ilość informacji o dietach detoksykacyjnych. Być może zastanawiasz się czy są one warte czasu i pieniędzy.

W internecie i w sklepach ze zdrową żywnością znajduje się się mnóstwo produktów, które obiecują, że możesz pomóc sobie w detoksykacji zażywając tabletki, suplementy i przyklejając sobie detoks plastry. Możesz oszczędzić pieniądze i zostawić te produkty na półkach.

Nie chodzi o to, że detoks to zły pomysł, chodzi o to, że wcale nie potrzebujesz niczego sobie przyklejać ani się głodzić, żeby poczuć skutki detoksykacji. W kolejnych artykułach pokażę Ci kilka prostych sposobów na oczyszczenie organizmu w bezpieczny i efektywny sposób.

Większość ekspertów ds. zdrowia zgadza się, że odpowiednie jedzenie i picie większej ilości wody to wszystko czego potrzebujesz do oczyszczenia organizmu. Pomysł, że musisz jeść wymyślne pigułki czy inne wynalazki w celu przeprowadzenia detoksu jest niczym więcej, niż pustymi obietnicami składanymi przez producentów, którzy chcą zarobić pieniądze na Twojej niewiedzy i obawach.

Oto kilka typowych kłamstw na temat diet detoksykacyjnych, których musisz unikać:

  • Lemon Detox Diet – Master Cleanse, czyli Dieta lemoniadowa (głodzenie się przez 5 do 10 dni z użyciem cytryny)
  • Tabletki blokujące wchłanianie węglowodanów
  • Detoks owocowy (jedzenie wyłącznie owocy i picie mieszanek proteinowych)
  • Tabletki oczyszczające okrężnicę (Colon Cleanser itp.)

Istnieje jeszcze masa innych produktów, które podobno pomogą Ci oczyścić organizm. W kolejnych artykułach, dowiesz się całej prawdy o detoksykacji. To dużo prostsze, niż próbują Ci wmówić głodni Twoich pieniędzy producenci tych specyfików.

Newsletter

Jeśli chcesz dostać powiadomienie o nowych artykułach na temat detoksykacji, zapisz się na darmowy newsletter.
Gwarantuję 100% prywatności. Nigdy nie udostępnię nikomu Twojego adresu.

Czy “detoks dieta” działa?
4.2 (84%) oceniono 10 razy