Czy plastry oczyszczające (detoks plastry) rzeczywiście działają?

detoks-plastry

Drugie po “detoks dietach” najbardziej popularne produkty detoksykacyjne to “detoks plastry”. Są niesamowicie mocno wypromowane przez nieuczciwych sprzedawców dzięki reklamą w telewizji i internecie. Według nich plastry mają wyciągać toksyny przez Twoje stopy.

Gdy przykleisz plastry na noc do swoich stóp, “specjalne” składniki, które się w nich znajdują wyciągną toksyny i inne szkodliwe składniki z Twojego organizmu… przynajmniej tak twierdzą ich producenci.

Plastry mają działać stosując zasady refleksologii, która swoją drogą jest uznawana za pseudonaukę. Według refleksologii, istnieją punkty na spodzie stóp, które odpowiadają wszystkim głównym organom, narządom i częścią ciała. Lecząc spody stóp, można ponoć leczyć resztę ciała. Plastry pod podeszwy oraz część stopy pokrywają punkty, odpowiadające większości elementów ciała.

Pierwszą luką w logice detoks plastrów jest rola skóry w detoksykacji organizmu. Mimo, że niektóre składniki pokarmowe przechodzą przez skórę w obie strony, duże złogi metali i toksyn nie mogę dostać się do organizmu przez skórę. Jeżeli nie mogą się dostać, nie mam mowy, że będą w stanie się wydostać, kiedy po prostu przykleisz sobie na noc plastry do stóp.

Druga sprawa to ich konstrukcja. Jeśli widziałaś reklamy detoks plastrów, wiesz, że po zastosowaniu plastry robią się ciemne. To ma być dowód na to, że wyciągają toksyny z organizmu.

Najczęściej wykonane są z turmalinu, który jest kamieniem wytwarzającym jony ujemne i octu bambusowego, który podobno pomoże w eliminacji toksyn przez skórę.

Zmiana koloru plastra po użyciu jest wynikiem samych składników. Sproszkowany ocet bambusowy wraz z innymi składnikami umieszcza się w plastrze. Kiedy ocet jest narażony na działanie wilgoci np. potu wraca z powrotem do ciekłej postaci.

Gdy w nocy nogi się pocą, ocet zmienia kolor i w rezultacie plastry są ciemne, gdy je rano odklejasz. Oczywiście jeśli mi nie wierzysz możesz to sprawdzić osobiście. Po prostu polej plaster wodą i odczekaj. Gwarantuje, że będzie wyglądać jak po całej nocy “wyciągania toksyn” przez stopy.

Newsletter

Jeśli chcesz dostać powiadomienie o nowych artykułach na temat detoksykacji, zapisz się na darmowy newsletter.
Gwarantuję 100% prywatności. Nigdy nie udostępnię nikomu Twojego adresu.

Czy plastry oczyszczające (detoks plastry) rzeczywiście działają?
3.6 (72.63%) oceniono 114 razy