Czy detoksykacja pomaga w odchudzaniu?

waga

Jedną z głównych korzyści, dla których warto się przyjrzeć bliżej detoksowi organizmu jest utrata wagi. Właśnie z tego powodu na rynku pojawiło się ostatnio tak wiele produktów i diet, które mają pomóc w oczyszczaniu organizmu i odchudzaniu.

Proces detoksykacji wydaje się stać w całkowitej sprzeczności do sposobu w jaki ludzie zazwyczaj się odchudzają i dbają o zdrowie. W przeciwieństwie do diet, w których liczy się kalorie, plany detoksykacyjne zachęcają do spożywania niektórych produktów, które pomogą ciału pozbyć się toksyn i innych problematycznych substancji. Gdy zmienisz swoją dietę i zaczniesz inaczej się odżywiać, Twoje ciało zacznie się pozbywać tego co mu nie służy.

W zależności od stylu życia, może być tylko kilka rzeczy, które powodują problemy lub może być cała masa śmieci, które blokują w Twoim organizmie naturalne procesy. Oto kilka elementów, których eliminacja pomoże Twojemu ciału się oczyścić:

  • słodziki
  • pestycydy
  • konserwanty
  • sztuczne barwniki

Te elementy mogą powodować tycie, ponieważ blokują Twoją wątrobę. To przede wszystkim ona zajmuje się odfiltrowywaniem szkodliwych substancji chemicznych w organizmie. Jeśli codziennie bombardujesz ją szkodliwymi chemikaliami, wątroba jest przeciążona i nie działa tak skutecznie jak powinna.

Gdyby to był jakikolwiek inny organ pewnie nie przyczyniłoby się to do utraty wagi, ale wątroba jest również odpowiedzialna za metabolizm tłuszczy. Jeśli wątroba jest zajęta przetwarzaniem dużej ilości substancji chemicznych, które spożywasz, Twoje ciało szybciej odkłada tłuszcz. Nie będzie w stanie korzystać z tłuszczu jako źródła zmagazynowanej energii. W rezultacie nie tylko przybierasz na wadze, ale uniemożliwiasz sobie jej skuteczne zrzucenie.

Kiedy zrozumiesz ten proces, łatwo zobaczysz, że dieta pełna toksyn powoduje zwiększenie masy ciała. Kiedy znajdziesz czas na detoks organizmu, Twoje narządy będą w stanie efektywnie wykorzystać energię, którą dostarczasz w czasie posiłków. W naturalny sposób zaczniesz chudnąć, ponieważ wątroba będzie przetwarzać jedzenie poprawnie, zamiast przechowywać wszystkie kalorie w postaci tłuszczu.

Jednak kluczem jest znalezienie odpowiedniej metody detoksykacji, która zadziała dla Ciebie i pomoże zachować zdrowe ciało.

Newsletter

Jeśli chcesz dostać powiadomienie o nowych artykułach na temat detoksykacji, zapisz się na darmowy newsletter.
Gwarantuję 100% prywatności. Nigdy nie udostępnię nikomu Twojego adresu.

Czy detoksykacja pomaga w odchudzaniu?
4 (80%) oceniono 7 razy