Darmowe i naturalne sposoby detoksykacji organizmu.

Naturalne sposoby detoksykacji

Detoksykacja niesie ze sobą korzyści, ale nie powinna być droga ani trudna do osiągnięcia. Jeśli zastosujesz się do poniższych darmowych i naturalnych metod, możesz przeprowadzić detoks w łagodny sposób, który pomoże Ci zgubić wagę i być zdrowszym.

Usuń toksyczne produkty ze swojej diety

Niektóre produkty są znane z tego, że sieją spustoszenie w organizmie i powodują tycie. Fast foody, sztuczne słodziki, kofeina i produkty bogate w tłuszcze zatykają Twój organizm.

Możesz zrobić pierwszy krok do zdrowego żywienia jedząc świeże, nieprzetworzone produkty, z których przygotujesz posiłki w domu. Znajdź dobre dla siebie substytuty. Zamiast kawy spróbuj ziołowych naparów (osobiście polecam Yerba mate, a szczególnie moją ulubioną), a jeśli nie możesz żyć bez cukru wypróbuj stevię (roślina 300 razy słodsza od cukru).

Pij dużo wody

Nie ma lepszego napoju niż woda. Woda jest niezbędna do detoksykacji. Wszystkie główne organy potrzebują wody do prawidłowego funkcjonowania, a zwłaszcza wątroba. Musisz jej pić co najmniej 1 szklankę na 5kg masy ciała. Przykładowo jeśli ważysz 50kg musisz wypijać min. 10 szklanek wody (2,5 litra) dziennie.

Gdy zaczniesz pić tak dużo wody, będziesz częściej odczuwać potrzebę odwiedzenia toalety. To zupełnie normalne. Twoje ciało musi się po prostu przyzwyczaić do poziomu płynu w organizmie. Po 7-9 dni wszystko wróci do normy.

Zrezygnuj z białej mąki pszenicznej.

Produkty z białej mąki tj. chleb czy makarony są pełne pustych kalorii. Biała mąka zawiera jedynie 20-30% substancji odżywczych, które posiada ziarno pszenicy. Jeśli nie możesz całkowicie wyeliminować mącznych produktów, staraj się by były to produkty z pełnego ziarna.

Jedz zamiast się głodzić

Wiele diet detoksykacyjnych to w rzeczywistości diety głodowe. W planie detoksu powinno przede wszystkim znajdować się jedzenie. Możesz zmodyfikować dietę i przyspieszyć jej działanie jedząc przez kilka dni surowe pożywienie i pijąc wodę z cytryną, ale nigdy nie głoduj. W ten sposób rozpoczniesz plan zdrowego odżywiania bez fundowania organizmowi metabolicznego szoku.

Wybieraj organiczne owoce i warzywa

Większość owoców i warzyw jest uprawiania z użyciem pestycydów i środków chemicznych, które nie są dobre dla organizmu. Kiedy tylko możliwe, staraj się kupować sprawdzoną żywność ekologiczną.

Dodaj składniki oczyszczające do swojej diety

Oprócz jedzenie świeżej, organicznej żywności, są też dodatkowe produkty, których jedzenie pomoże Ci w oczyszczeniu organizmu i przywróceniu poprawnego funkcjonowania. Cytryny, oliwa z oliwek, olej kokosowy i ocet jabłkowy mogą pomóc pozbyć się z organizmu szkodliwych i toksycznych substancji.

Wyjdź i spoć się

Nie można usunąć z organizmu metali ciężkich detoks plastrami, ale możesz pomóc organizmowi pozbyć się toksyn poprzez pocenie się. Łagodne ćwiczenia aerobowe i np. joga Bikram (joga w ciepłym pomieszczeniu) pomogę ciału wyeliminować szkodliwe składniki oraz oczywiście pomogą Ci schudnąć.

Podsumowując – detoksykacja ma swoje zalety, ale trzeba się trochę wysilić, aby cieszyć się jej korzyściami, bo żaden “cudowny” produkt nie zrobi tego za Ciebie. Twoje ciało jest wyposażone w doskonały system detoksykacji. Wystarczy, że będziesz je wspierać, poprzez odpowiednie odżywianie (nie głodówkę), żeby wszystko sprawnie działało, a organizm sam się oczyścił.

Newsletter

Jeśli chcesz dostać powiadomienie o nowych artykułach na temat detoksykacji, zapisz się na darmowy newsletter.
Gwarantuję 100% prywatności. Nigdy nie udostępnię nikomu Twojego adresu.

Darmowe i naturalne sposoby detoksykacji organizmu.
4.5 (89.38%) oceniono 32 razy